Rooms katholieke Heilige Geest Parochie

Home > Delden > Kleuterkerk Delden

Kleuterkerk Delden

Al bijna drie jaar is Kleuterkerk in Delden een begrip! Iedere derde zondag van de maand om 9.00 uur ‘s morgens komen gemiddeld zo’n 25 peuters en kleuters met hun ouders, grootouders of andere belangstellenden naar de viering. Tijdens de viering krijgen de kinderen allemaal een naamkaartje opgeplakt. Ze gaan op de kleine bankjes vooraan in de kerk zitten en de volwassenen zitten in de gewone kerkbanken. Vervolgens wordt er respectvol kerk gemaakt, maar volledig op het niveau van deze jonge kinderen. De opgehangen pictogrammen fungeren als een soort van ritmekaarten. We beginnen elke viering met hetzelfde openingslied dat begeleid wordt door iemand op blokfluit. Daarna steekt een kind samen met iemand van de kleuterkerk een kaars aan. Op deze manier worden de kinderen vertrouwd gemaakt met rituelen, symboliek en kerk beleven. Geheel op het niveau van het jonge kind wordt een Bijbels verhaal voor het voetlicht geplaatst. De kinderen vinden de platen op het flanelbord erg helder en mooi. Het naspelen van het verhaal gebeurt door kinderen uit de doelgroep. Met een paar attributen zorgen we ervoor dat kinderen durven te spelen…wij helpen ze natuurlijk. Een omgekeerde tafel is een boot en een kind met een witte doek speelt Jezus. Door de verhalen en het naspelen leren de kinderen o.a. Jezus als een bijzonder persoon herkennen en waarderen. Vervolgens creëren we een soort van bezinningsmoment. Dan mogen enkele kinderen een kaarsje aansteken om een zelf bedachte reden. Daarna vouwen we allemaal de handen en spreken we het voor de kinderen bekende kleuterkerk gebedje uit. In de sacristie vervolgen we de viering. Daar maken de kinderen een soort van verwerkingsopdracht, meestal een kleurplaat over het verhaal. Daarbij krijgen ze ranja en een koekje en voor de
volwassenen is er koffie en thee. Dit moment is bij uitstek een goed moment om een babbeltje te maken en zo geloofsgemeenschap te vormen. De jarigen van de maand worden in een kring toegezongen; er wordt een collecte gehouden waarbij de kinderen mogen sparen voor kosteloos materiaal voor de dagbehandeling van Carint; verpleegtehuis Het St.Elisabeth. Na drie kwartier zijn alle kaarsjes weer uitgeblazen. De ervaring leert ons dat velen de maand erna weer komen. Zondag 15 juli is de laatste kleuterkerk van dit seizoen, zondag 16 september starten we weer om 9.00 uur